כאבים בעמוד השדרה

נשמח להיפגש איתכם וליצור תוכנית למסע שלכם לקראת ריפוי והקלה בכאב.

ממה נגרמים כאבים בעמוד השדרה? כמה זמן הם נמשכים? איך מטפלים? עלולים להיות סיבוכים? 

מבנה עמוד השדרה מופלא וייחודי. תבניתו האנטומית מבקשת להגן על חוט השדרה אך לאפשר לו גם תנועתיות במישורי תנועה רבים. חוט השדרה הממוקם לאורכו הפנימי של עמוד השדרה מהווה את הקשר וההמשך האנטומי של המוח. תבנית זו של מוח ועמוד שדרה הינה תבנית רבת חשיבות ומהווה עמוד תווך לקיומנו.
כל ההיבט הפונקציונאלי של גופנו מקורו במוח ובעמוד השדרה. לציין שהמוח שוכן בתוך גולגולת ולפיכך מוגן היטב. אין כל אפשרות להגן על עמוד השדרה בכיסוי קשיח שהרי מידת הגמישות הנוצרת במעברי התנועה תעלם. מעבר לכך, עמוד השדרה, דרך הנקבים הבין חולייתיים שולח את שליחיו העיצביים לכל איברי הגוף וזאת כדי ליצור קומוניקציה נכונה בין המוח והגוף השלם.
עמוד השדרה – מבנה אנטומי
תחילתו של עמוד השדרה בבסיס הגולגולת האחורי וסופו באזור עצמות הזנב (קוקסיקס). הוא מורכב מ33 חוליות ויש בו שלושה אזורים המכונים שלוש הקשתות. אין ספק שאחד מפלאי הגוף הינו עמוד השדרה אשר מגלה גמישות רבה ובמקביל שומר גם על חוט השדרה.מבנה שלוש הקשתות חשוב ותחילתו בקשת המקוערת באזור הצוואר והמשכו בקשת החזה הקמורה וסופו בקשת הקעורה שבאזור המותן. מבנה אנטומי מדהים זה נועד ליצור את העוצמה הדרושה והתמיכה החזקה של עמוד השדרה על הגוף ולהעניק עוצמה חשובה ליציבה הכללית, לגמישות ויכולתו הנכונה של הגוף לנוע במישורי התנועה השונים.
חוליות עמוד השדרה
עמוד השדרה הינו מבנה חולייתי ומורכב מחוליות עמוד השדרה. הצוואר מורכב מ7 חוליות (Cervical), עמוד השדרה החזי המורכב מ12 חוליות (Thoracic), ועמוד השדרה המותני המורכב מ5 חוליות ( Lumbar). היושבות על עצם העצה המורכב מ5 חוליות המחזיקות את עצם הזנב (קוקסיס) המורכב מ4 חוליות.
תעלת השדרה – ההיבט העצבי
חוט השדרה הינו יחידת השידור של המוח המרכזי אל אברי הגוף השונים. שידור זה נעשה דרך עצבי חוט השדרה אשר תפקידם העברת מידע אל איברי הגוף השונים לשם יצירת תפקוד נכון.בעמוד השדרה קיימים נקבים קטנים בין שתי חוליות דרכם יוצאים זוג שורשי עצבים לשני צידי הגוף אל אברי הגוף השונים. שורשי העצבים חשובים ומטרתם ליצור העברת שדרים מהמוח אך גם אל המוח. מבנה טבעי ותקין אשר בו החוליות נמצאות במקומן ומגלות גמישות טבעית הינו מצב בו מעברי העצבים דרך הנקבים  יהיו פנויים מלחץ.רק אז תתאפשר העברה נכונה של אותות אל המוח וממנו אל יתר חלקי הגוף.

הדיסק הבין חולייתי – אנטומיה
הדיסק הבין חולייתי מורכב משני חוליות חשובות:

  • טבעת סיבית המקיפה את הדיסק (HNNULAR FIBNOSUS).
  • הדיסק בעל ליבה ג’לנטינית הנמצאת בין החוליות (NUCLLEUS PULPOSUS).

 

כאמור בין שתי חוליות קיים דיסק שהינו רקמה סחוסית חזקה מאוד המכילה כמות רבה של נוזל ובכך הופך הדיסק כבולם טבעי של זעזועים ומאפשר את הגמישות הדרושה לתנועה.

בעיות בדיסק הבין חולייתי
חשוב לציין שהדיסק הינו רקמה ולכן קיים פוטנציאל רב לבעיות שונות. תגובתו של הדיסק לעומסים והלחצים המופעלים עליו מוגבלת ולכן חשוף הוא לפגיעה. פגיעה בדיסק נגרמת מנזק מצטבר הדרגתי אך גם ממצב של טראומה חריפה. בעת פגיעה עלול להיווצר לחץ על חוט השדרה ובכך נגרם לחץ של שורשי העצבים האמורים ליצור קורלציה בין המוח המרכזי, דרך תעלת השדרה ולכל הגוף. הרקמה העצבית מגלה רגישות רבה מאוד לכל לחץ ולכן נגרם כאב חזק מאוד ומקרין.

אנו גאים לשרת את לקוחות מכל חלקי הארץ. התקשר עוד הים  לקביעת פגישה אחד על אחד!

 

נוחות והקלה - מהצעד הראשון !

חדש ! מדרסי IMS - מדרסים בהתאמה אישית

שאלות נפוצות

– רצוי להביא חומר רפואי רלוונטי

– רצוי לבוא עם בגדים נוחים

-תלוי בסוג הטיפול ובחומרת המצב

כן, חניה ללא תשלום 

קישורים מהירים

נוחות והקלה - מהצעד הראשון !

חדש ! מדרסי IMS - מדרסים בהתאמה אישית

מוזמנים ליצור עמנו קשר לייעוץ ופרטים נוספים:

Scroll to Top