כאבי צוואר

נשמח להיפגש איתכם וליצור תוכנית למסע שלכם לקראת ריפוי והקלה בכאב.

ממה נגרמים כאבי צוואר? כמה זמן הם נמשכים? איך מטפלים? עלולים להיות סיבוכים?

כאבי צוואר יכולים לגרום לתחושות מתישות ולא נוחות, במיוחד אם הכאבים נמתחים מהצוואר שלך עד לכתפיים. על פי נתוני האיגוד האמריקאי לפיזיותרפיה (APTA), כשליש מהאוכלוסייה יחוו כאבי צוואר בכל שנה. זה יכול להחמיר אם לא מטפלים בכך, ובמקרים חמורים אף יהיה צורך בניתוח.

הצוואר שלך הוא אזור בלתי נפרד מתנועת היומיום, וכאבים חדים יכולים למנוע ממך לתפקד כראוי בחיי היומיום שלך. בין אם כאבי הצוואר שלך מציגים קושי כשמתיישבים זקוף בכיסא שלך בעבודה או כשמטים את הראש כלפי מטה לשרוך את הנעליים, פיזיותרפיה יכולה לעזור להחזיר אותך לתפקוד רגיל וללא כאבים. אנשים רבים מצליחים למצוא הקלה מכאבי צוואר בכל שנה בעזרת פיזיותרפיה. הפיזיותרפיסטים שלנו מחויבים למצוא את הטיפול המתאים שיספק לך את ההקלה הדרושה לך. אם אתם סובלים מכאבי צוואר, בקשו פגישה עם אחד המטפלים שלנו עוד היום!

כאבי צוואר:

ישנן מספר סיבות להופעת כאבי צוואר. כאשר מישהו חווה כאבי צוואר, לרוב הוא פועל מבסיס הגולגולת לראש החלק הכתפיים, ובסופו של דבר מתיישב בחלק האחורי של הצוואר. הכאב יכול להשתנות בחומרתו, מכאבים עמומים תמידיים ועד כאבים חדים ודקירות. כאבי צוואר יכולים לפעמים לכלול תסמינים נוספים, כולל אך לא רק:
כאבי ראש קשים והתכווצות שרירי פלג הגוף העליון, חוסר תחושה או נימול, אי נוחות וכאב כשנותרים באותה תנוחה זמן רב מדי, אובדן שינה בגלל כאבים ואי נוחות, חולשה בזרוע, חוסר יכולת לעמוד לגמרי או לשבת זקוף. 

מדוע יש לי כאבי צוואר
?

כאבי צוואר נגרמים לרוב כתוצאה מפגיעה ברקמות או במבני העצמות בצוואר; עם זאת, מצבים ניווניים מסוימים יכולים להוביל גם לכאבי צוואר. כמה מצבים שכיחים המעניקים לך כאב בצוואר שלך כוללים:
פציעות
צליפת שוט היא אחת הפגיעות השכיחות ביותר שגורמת לכאבי צוואר, בדרך כלל הנגרמים כתוצאה מהתנגשות מכונית או השפעה גבוהה. תופעה זו ידועה כפגיעה "מתח", הגורמת לראש להתנודד במהירות קדימה ואחורה ובכך משפיעה על הרקמות הרכות בחלק האחורי של הצוואר.
זני שרירים
השרירים בצוואר יכולים להתאמץ על ידי שימוש יתר. אפילו משהו פשוט כמו לשבת ליד שולחן העבודה שלך כל היום כשצווארך מנוף לכיוון מסך המחשב יכול להוביל למתח בשרירי הצוואר שלך.
דחיסת עצבים
אם יש לך פריצת דיסק בצוואר, העצבים שמתפרצים מחוט השדרה שלך יכולים להידחס. במקרים מסוימים, כאבי עצבים יכולים אפילו להתרחב מהצוואר עד לכפות הידיים והאצבעות – מצב המכונה "רדיקולופתיה".
מחלות
מחלות מסוימות ומחלות יכולות לגרום לכאבי צוואר, כמו דלקת מפרקים גרוניים, דלקת קרום המוח או סרטן.
ניוון משותף
כמו כל מפרק אחר בגופך, מפרקי הצוואר יכולים להישחק עם הגיל, ולגרום לכאב. מצבים כמו דלקת מפרקים ניוונית יכולים גם להפחית את הסחוס בין החוליות בצוואר, וכתוצאה מכך גם לכאבי צוואר.

כיצד תפתור פיזיותרפיה את בעיות כאבי הצוואר שלי?
על פי WebMD ומשאבים רבים אחרים, פיזיותרפיה היא אחת השיטות הטובות ביותר לטיפול בכאבי צוואר. במרכז לשיקום אורטופדי IMS, המטפלים שלנו יבצעו בדיקה גופנית ראשונית כדי לנתח את טווחי התנועה בצווארך, כמו גם את כל המגבלות שיש לך בגלל הכאב שלך. לאחר מכן הם ייצרו בדיקה שתקבע את בניית תוכנית הטיפול שלך. תוכלו לעבוד יחד כדי להבין את המטרות והציפיות של כל שלב בתכנית הטיפול האישית שלכם, כאשר המיקוד העיקרי הוא התגברות על כאבי צוואר והתאוששות במהירות האפשרית.

טיפולים בכאבי צוואר יכללו ככל הנראה טיפול ידני, המורכב מטכניקות מיוחדות המיועדות להפחית את קשיחות הצוואר ולשפר את טווח התנועה שלו. המטפלים שלנו יספקו לכם גם תרגילים ממוקדים שיחזקו, יבנו וישפרו את השרירים והרקמות בצווארכם. אנו נתמקד בשיפור היציבות שלכם בכדי לסייע בהתאוששות שרירי הצוואר שלך, כמו גם בהימנעות מפציעה מחודשת בעתיד. שירותי טיפול נוספים עשויים לכלול מחט יבש בנקודת ההדק, טיפול ידני, הדמיית אולטרסאונד שיקומי, טיפולי קרח וחום, אולטרסאונד או גירוי חשמלי.

אנו גאים לשרת את לקוחות מכל חלקי הארץ. התקשר עוד הים  לקביעת פגישה אחד על אחד

נוחות והקלה - מהצעד הראשון !

חדש ! מדרסי IMS - מדרסים בהתאמה אישית

שאלות נפוצות

– רצוי להביא חומר רפואי רלוונטי

– רצוי לבוא עם בגדים נוחים

-תלוי בסוג הטיפול ובחומרת המצב

כן, חניה ללא תשלום 

קישורים מהירים

נוחות והקלה - מהצעד הראשון !

חדש ! מדרסי IMS - מדרסים בהתאמה אישית

מוזמנים ליצור עמנו קשר לייעוץ ופרטים נוספים:

Scroll to Top