כאבי

מרפק

נשמח להיפגש איתכם וליצור תוכנית למסע שלכם לקראת ריפוי והקלה בכאב.

ממה נגרמים כאבי מרפק? כמה זמן הם נמשכים? איך מטפלים? עלולים להיות סיבוכים?

אתה משתמש במרפקים, בפרקי כף היד ובידיים שלך כל הזמן לאורך היום – אבל שום דבר לא יביא אותך להבין עד כמה אתה משתמש בהם כמו להרגיש את הכאבים והכאבים שבתוכם.
תאר לעצמך את הבוקר הטיפוסי שלך: אתה קם מהמיטה, מצחצח שיניים, מתקלח, מתלבש, מכין ארוחת בוקר ומתחיל בנסיעה לעבודה. בשלב זה כבר השתמשת במרפקים, בפרקי כף היד ובידיים שלך מאות פעמים – ואתה רק בתחילת היום.

בין אם אתם חווים כאבים כתוצאה מפציעה, או בגלל מצב בסיסי אחר, זה יכול להשפיע מאוד על איכות חייכם. למרבה המזל, תוכלו למצוא הקלה או אפילו לחוות החלמה מלאה על ידי עבודה עם פיזיותרפיסט מורשה. צרו קשר עוד היום עם מרכז לשיקום אם אתם מעוניינים לברר פרטים נוספים על האופן בו טיפולי הפיזיותרפיה שלנו יכולים לעזור להעלמת כאבי המרפק, שורש כף היד וכף היד.

כאבי מרפק, שורש כף היד וכף היד – מה זה כאבים לטווח הקצר במרפק, בפרק כף היד או ביד נובעים בדרך כלל מפגיעה אך כאב כרוני ארוך טווח עלול להיגרם כתוצאה מגורם בסיסי. אתה יכול לשקול את רמת הכאב שלך בין קלה לחמורה, והיא עשויה להיות גם לסירוגין, כלומר היא באה והולכת בנקודות שונות לאורך היום.

תסמינים נוספים המלווים את הכאב עשויים לכלול חוסר תחושה או עקצוץ בגפיים, במיוחד באצבעות. זה יכול להקשות עליכם בביצועים פיזיים בטווח הרגיל עבורכם, ליצור בעיות בעבודה או בהשלמת משימות יומיומיות, תלוי ברצינות במצבכם מהיכן מגיעים כאבי המרפק, פרק כף היד והיד שלך המרפקים, מפרקי כף היד והידיים שלך מורכבים ממגוון כה גדול של שרירים, גידים, עצמות ומפרקים, עד שיהיה קשה לקבוע בדיוק מאיפה הכאב נובע.

להלן כמה מהמצבים הנפוצים ביותר שעשויים להיות האשם בכאב שאתה מרגיש דלקת מפרקים דלקת מפרקים היא מצב שכיח מאוד הפוגע בכ- 53 מיליון אמריקאים. למעשה, על פי קרן דלקת המפרקים, זוהי צורת הנכות השכיחה ביותר בארצות הברית. ישנן צורות שונות ומגוונות של דלקת פרקים, אך בדרך כלל היא נגרמת כתוצאה מתנועות חוזרות ונשנות או פגיעה המשפיעה על הסחוס במפרקי המרפק, פרק כף היד או כף הידבורסיטיס במרפק. ניתן לכנות כאבים במרפק דברים רבים, תלוי מה גרם לכאב.

לדוגמה, סטודנט היה אומר שיש להם "מרפק של התלמיד", גולף היה מכנה את כאב המרפקים "המרפק של הגולף", וטניסאי יתייחס לכאב שלהם כ"מרפק טניס". בקצה המרפק נמצא שק מלא נוזלים הנקרא "בורסה" המשמש כרית לעצם המרפק, או "אולנה".
כאשר בורסה זו דחוסה בגלל פציעה או תנועה חוזרת, זה יכול להוביל לכאבים ונפיחות. בגלל זה, נוטים לראות את המצב אצל ספורטאים וסטודנטים תסמונת המנהרה הקרפלית משפיעה על כ -5% מכלל האמריקנים, כך על פי האיגוד האמריקני לפיזיותרפיה.

התפקיד העיקרי של המנהרה הקרפלית הוא להגן על העצב החציוני בחלק הפנימי של מפרק כף היד, בנוסף לגידים בהם הינך משתמש בכדי לכופף את האצבעות. עם זאת, ייתכן שמנהרה זו תתכווץ, וכאשר היא מתכווצת, כאבים יכולים לגרום לעצב ויכולים להימתח לאורך כל הזרוע. זה יכול להיגרם כתוצאה מפגיעה או משימוש חוזר בעבודה, כגון עבודות קו הרכבה, עבודה כבדה במקלדת או נהיגה על מכונות כבדות,

תסמונת המנהרה הקוביטאלית:

 תסמונת המנהרה הקוביטאלית היא צורה נפוצה נוספת של נזק עצבי שיכולה להוביל לכאבים במרפק, בפרק כף היד וכף היד. זה נגרם כתוצאה מלחץ חוזר על עצב האולנאר, שנמצא בתוך המרפק ומכונה "העצם המצחיקה שלך". כאשר מפעילים לחץ על מנהרת הקוביליה ועל העצבים הסובבים אותה, זה יכול לגרום לכאבים, קהות ועקצוציםזנים / נקעים: זנים ונקעים למרפק, פרק כף היד או היד יכולים גם הם לגרום לכאביםאם אתה נתקל באחד מהתסמינים הנגרמים כתוצאה מהתנאים שלמעלה, או אם יש לך כאב מתמשך שלא נראה שהוא נעלם, פנה למשרדינו בהרדון בהקדם האפשרי לקביעת פגישהאיך הפיזיותרפיה תועיל לךלא משנה מה הגורם לכאבי המרפק, פרק כף היד או היד שלך, פיזיותרפיה יכולה לעזור לך.

הטיפולים המתקדמים שלנו במרכז לשיקום אורטופדי יכולים לעזור ולהקל על הכאב שלך, להחזיר את טווח התנועה שלך ולהחזיר אותך לחיים הרגילים שלך. במקרים רבים, טיפולי פיזיותרפיה יכולים אפילו לעזור לחולים ולבטל את הצורך במשככי כאבים מזיקים או בהליכים כירורגיים פולשניים.

המטפלים שלנו במרכז לשיקום אורטופדי ייצרו תוכנית טיפול בהתאמה אישית המיוחדת לצרכים הספציפיים של מצבכם. זה עשוי לכלול כל שילוב של טיפולים מיוחדים, כמו טיפולי קרח וחום, טיפול ידני, אולטרסאונד או תרגילי מתיחה ממוקדים.
 אל תיתנו לכאבים במרפק, בפרק כף היד או ביד להפחית את איכות חייכם יותר! אם אתם מחפשים מטפל פיזיותרפיה –  פנו עוד היום למשרדינו לקביעת פגישה עם אחד מחברי הצוות המסורים שלנו.
נשמח להחזיר אותך לחיות את החיים הבריאים והפעילים הגופניים המגיעים לך.

 אנו גאים לשרת את לקוחות מכל חלקי הארץ. התקשר עוד היום לקביעת פגישה אחד על אחד

נוחות והקלה - מהצעד הראשון !

חדש ! מדרסי IMS - מדרסים בהתאמה אישית

שאלות נפוצות

– רצוי להביא חומר רפואי רלוונטי

– רצוי לבוא עם בגדים נוחים

-תלוי בסוג הטיפול ובחומרת המצב

כן, חניה ללא תשלום 

קישורים מהירים

נוחות והקלה - מהצעד הראשון !

חדש ! מדרסי IMS - מדרסים בהתאמה אישית

מוזמנים ליצור עמנו קשר לייעוץ ופרטים נוספים:

Scroll to Top