כאבי מפרק כף יד

נשמח להיפגש איתכם וליצור תוכנית למסע שלכם לקראת ריפוי והקלה בכאב.

ממה נגרמים כאבי מפרק כף יד? כמה זמן הם נמשכים? איך מטפלים? עלולים להיות סיבוכים? 

אתה משתמש במרפקים, בפרקי כף היד ובידיים שלך כל הזמן לאורך היום – אבל שום דבר לא יביא אותך להבין עד כמה אתה משתמש בהם כמו להרגיש את הכאבים והכאבים שבתוכם. תאר לעצמך את הבוקר הטיפוסי שלך: אתה קם מהמיטה, מצחצח שיניים, מתקלח, מתלבש, מכין ארוחת בוקר ומתחיל בנסיעה לעבודה. בשלב זה כבר השתמשת במרפקים, בפרקי כף היד ובידיים שלך מאות פעמים – ואתה עדיין בתחילת היום!

בין אם אתם חווים כאבים כתוצאה מפציעה, או בגלל מצב בסיסי אחר, זה יכול להשפיע מאוד על איכות חייכם. למרבה המזל, תוכלו למצוא הקלה או אפילו לחוות החלמה מלאה על ידי עבודה עם פיזיותרפיסט מורשה. צרו קשר עוד היום עם מרכז לשיקום אורטופדי אם אתם מעוניינים לברר פרטים נוספים על האופן בו טיפולי הפיזיותרפיה שלנו יכולים לעזור להעלמת כאבי המרפק, שורש כף היד וכף היד.

 כאבי מרפק, שורש כף היד וכף היד – מה זה?
כאבים לטווח הקצר במרפק, בפרק כף היד או ביד נובעים בדרך כלל מפגיעה, וכאב כרוני ארוך טווח עלול להיגרם כתוצאה מכך. הינך יכול לשקול את רמת הכאב שלך בין קלה לחמורה, והיא עשויה להיות גם לסירוגין, כלומר היא באה והולכת בנקודות שונות לאורך היום.

תסמינים נוספים המלווים את הכאב עשויים לכלול חוסר תחושה או עקצוץ בגפיים, במיוחד באצבעות. זה יכול להקשות עליכם לבצע פיזית בטווח הרגיל עבורכם, ליצור בעיות בעבודה או השלמת משימות יומיומיות, תלוי ברצינות במצבכם.

מהיכן מגיעים כאבי המרפק, פרק כף היד והיד שלך?
המרפקים, מפרקי כף היד והידיים שלך מורכבים ממגוון כה גדול של שרירים, גידים, עצמות ומפרקים, עד שיהיה קשה לקבוע בדיוק מאיפה הכאב נובע. להלן כמה מהמצבים הנפוצים ביותר שעשויים להיות האשם בכאב שאתה מרגיש:

דלקת מפרקים
דלקת מפרקים היא מצב שכיח מאוד הפוגע בכ- 53 מיליון אמריקאים. למעשה, על פי קרן דלקת המפרקים, זוהי צורת הנכות השכיחה ביותר בארצות הברית. ישנן צורות שונות של דלקת פרקים, אך בדרך כלל היא נגרמת כתוצאה מתנועות חוזרות ונשנות או פגיעה המשפיעות על הסחוס במפרקי המרפק, פרק כף היד או כף היד.
תסמונת התעלה הקרפליתתסמונת המנהרה הקרפלית משפיעה על כ -5% מכלל האמריקנים, כך על פי האיגוד האמריקני לפיזיותרפיה. התפקיד העיקרי של המנהרה הקרפלית הוא להגן על העצב החציוני בחלק הפנימי של מפרק כף היד, בנוסף לגידים בהם משתמשים בכדי לכופף את האצבעות. עם זאת, ייתכן מצב בו המנהרה מתכווצת, וכאשר זה קורה, כאבים יכולים לגרום לעצב ויכולים להימתח לאורך כל זרועך. זה יכול להיגרם כתוצאה מפגיעה או משימוש חוזר בעבודה, כגון עבודות קו הרכבה, עבודה רבה במקלדת או נהיגה על מכונות כבדות.

תסמונת המנהרה הקוביטאלית
תסמונת המנהרה הקוביטלית היא צורה נפוצה נוספת של נזק עצבי שיכולה להוביל לכאבים במרפק, בפרק כף היד וכף היד. זה נגרם כתוצאה מלחץ חוזר על עצב האולנאר, שנמצא בתוך המרפק ומכונה "העצם המצחיקה שלך". כאשר מפעילים לחץ על מנהרת הקוביליה ועל העצבים הסובבים אותה, זה יכול לגרום לכאבים, קהות ועקצוצים.

זנים / נקעים
 זנים ונקעים למרפק, פרק כף היד או היד יכולים גם הם לגרום לכאבים אם אתה נתקל באחד מהתסמינים הנגרמים כתוצאה מהתנאים שלמעלה, או אם יש לך כאב מתמשך שלא נראה כאילו הוא נעלם, פנה למשרדנו  בהקדם האפשרי לקביעת פגישה.

איך הפיזיותרפיה תועיל לך?
לא משנה מה הגורם לכאבי המרפק, פרק כף היד או היד שלך, פיזיותרפיה יכולה לעזור לך. הטיפולים המתקדמים שלנו במרכז לשיקום אורטופדי IMS יכולים לעזור להקל על הכאב שלך, להחזיר את טווח התנועה שלך ולהחזיר אותך לחיי היומיום שלך, לפני הכאבים. במקרים רבים, טיפולי פיזיותרפיה יכולים אפילו לעזור לחולים לבטל את הצורך במשככי כאבים מזיקים או בהליכים כירורגיים פולשניים למצבים פוגעים בעצבים כמו CTS

המטפלים  שלנו במרכז לשיקום אורטופדי IMS  ייצרו תוכנית טיפול בהתאמה אישית המיוחדת לצרכים הספציפיים של מצבך. זה עשוי לכלול כל שילוב של טיפולים מיוחדים, כמו טיפולי קרח וחום, טיפול ידני, אולטרסאונד או תרגילי מתיחה ממוקדים.

אל תיתן לכאבים במרפק, בפרק כף היד או ביד להפחית את איכות חייך עוד! אם אתם מחפשים מטפל פיזיותרפיה פנו עוד היום למשרדנו לקביעת פגישה עם אחד מחברי הצוות המסורים שלנו. נשמח להחזיר אותך לחיות את החיים הבריאים והפעילים הגופניים המגיעים לך

נוחות והקלה - מהצעד הראשון !

חדש ! מדרסי IMS - מדרסים בהתאמה אישית

שאלות נפוצות

– רצוי להביא חומר רפואי רלוונטי

– רצוי לבוא עם בגדים נוחים

-תלוי בסוג הטיפול ובחומרת המצב

כן, חניה ללא תשלום 

קישורים מהירים

רוצה לשפר את היכולות הספורטיביות שלך ?

חדש ! אבחון ביומכני במעבדת תנועה IMS

פרטי התקשרות

כתובת

החקלאים 6 כפר ביאליק

גלילה למעלה