כאבי כתפיים

נשמח להיפגש איתכם וליצור תוכנית למסע שלכם לקראת ריפוי והקלה בכאב.

ממה נגרמים כאבי כתף? כמה זמן הם נמשכים? איך מטפלים? עלולים להיות סיבוכים? 

כאב בכתף יכול ללבוש צורות רבות – הוא יכול להופיע כשאתה מושיט לעבר המדף העליון להניח כלים או כשאתה נאבק למצוא עמדה נוחה לישון בה בלי להרגיש כאב חד. זה יכול להופיע כתוצאה מפציעה, לגרום לך להרגיש כאילו הכתף שלך לא נעה. ישנן סיבות רבות לכך שמישהו עלול להיתקל בכאבי כתפיים, והחומרה יכולה לנוע בין אי הנוחות הזמנית של שריר מושך לחיכוך העצם המייסר של עצמות העצם.

מדוע יש לי כאבי כתפיים?

הכתף שלך מסוגלת להשיג פעולות פיזיות רבות. עם זאת, עם המורכבות שלו מגיעות גם אפשרויות הכאב ואי הנוחות. זהו מפרק "כדור ושקע", כלומר ראש עצם הזרוע העליונה, או "humerus", מתאים באופן מושלם לחלל המקביל בתוך הכתף, או "עצם השכמה." קצות העצם מוגנים על ידי שכבה סמיכה של סחוס, המגנים על העצמות מפני התחככות. שקיות מלאות נוזלים הנקראות "בורסה" מגנות גם על הגידים מפני שפשוף בעצמות. גידים מחברים את העצמות בכתף לסט עצמות, המכונה שרוול המסובב. אם משהו משתבש עם המורכבויות המרכיבות את יחסי הגומלין המכניים של הכתף, כאב יכול להיווצר.

סוג הכאב שאתה מרגיש בכתף יכול להשתנות, תלוי מה גורם לו. כאב מפגיעת גיד, למשל, מתרחש בדרך כלל כשאת מרימה את היד, אך נעצרת לפני שהזרוע מורמת לגמרי כלפי מטה. כאב הנובע מכתף מנוון עשוי לגרום לכאבים מתמשכים בכל פעם שאתה מזיז את היד לכיוונים מסוימים. פגיעות חריפות עלולות לגרום לכאבים פתאומיים ועזים שלא מאפשרים לך להזיז את הכתף שלך בכלל.

מה גורם לכאבי בכתפיים?

המורכבות של מפרק הכתף מציגה הזדמנויות רבות לתנאים הגורמים לכאב. על פי WebMD, כמה מהגורמים השכיחים ביותר לכאבי כתפיים כוללים:

פריקה
ניתוק כתפיים יכול להתרחש כאשר ראש ההומרוס קופץ ממקומו. אנשים שסבלו מפגיעות של פריקה מדווחים על כך שהוא כואב מאוד, ומשהו שאתה פגיע יותר אליו לאחר המקרה הראשון.
דלקת גידים. דלקת גידים מתרחשת כאשר שימוש יתר על המפרק בכתף בדרך כלל נובע מהדרישות של עבודה או ענף ספורט. זה גורם לגידים לעבור דלקת מתמשכת, וכתוצאה מכך נפיחות ופגיעה כואבת בעת הרמת היד.

כתף קפואה
הידוע גם בשם "קפסוליטיס דבק", כתף קפואה יכולה להתרחש אם הזרוע שלך הייתה בגבס או במתלה במשך זמן מה, או אם היית מרותקת למיטה תקופה ממושכת. כשאין לך הזדמנויות לממש את הכתף, הרקמות יכולות להתקשות עליך ולגרום למצב הכואב המכונה כתף קפואה.
דלקת פרקים. שתי הצורות העיקריות של דלקת פרקים המשפיעות על הכתף הן דלקת מפרקים ניוונית ודלקת מפרקים שגרונית. דלקת מפרקים ניוונית מתרחשת כאשר הסחוס במפרק הכתף חווה "בלאי" משמעותי, בדרך כלל בגלל גיל או שימוש יתר מופרז. דלקת מפרקים שגרונית מתרחשת כאשר מערכת החיסון מחליטה לתקוף את הממברנות המקיפות את מפרק הכתף, וכתוצאה מכך כאבים ודלקת.

מצא הקלה באמצעות פיזיותרפיה:
פיזיותרפיה היא דרך טבעית, קלה ונוחה למצוא הקלה בכאבי כתפיים, ללא צורך בתרופות מזיקות או בניתוחים פולשניים. המטפלים הפיזיותרפיים שלנו טיפלו במספר מצבים שגרמו לכאבי כתפיים, כאשר המטופלים מצאו שיפור והקלה לאחר מספר פגישות קצרות בלבד – ולעיתים פחות!

המטפלים הפיזיותרפיים שלנו הם מומחי תנועה, המיומנים להצביע על סיבת הכאב שלך באמצעות מגוון טכניקות אבחון. טווח של בדיקות תנועה משמשות כדי לגלות אילו מהרקמות הרכות שלך תורמות לכאב שלך, בעוד שקרני רנטגן יכולות להמחיש אם חלתה ניתוק או אם את מפתחת דלקת מפרקים.

לאחר שנקבע את הגורם לכאבי הכתפיים שלך, נוכל ליצור שילוב מיוחד של שיטות פיזיותרפיה לניהול והקלה על הכאב שלך. אלה עשויים לכלול תרגילים, שהוכחו כמקלים על כאבי דלקת מפרקים ניוונית ומפחיתים את קשיחות הכתף הקפואה. הם עשויים לכלול גם טכניקות מיוחדות יותר, כגון טיפולי קרח וחום, ארגונומיה או אימון אתלטי. תוכניות חיזוק עשויות להיות מיושמות גם כדרך לשיקום שרירים פצועים או עזרה בייצוב כתף מועדת לפריקה.
אל תתן לכאבי הכתפיים שלך להגביל את היכולות הגופניות שלך עוד!

אנו גאים לשרת את לקוחות מכל חלקי הארץ. התקשר עוד היום  לקביעת פגישה אחד על אחד!

נוחות והקלה - מהצעד הראשון !

חדש ! מדרסי IMS - מדרסים בהתאמה אישית

שאלות נפוצות

– רצוי להביא חומר רפואי רלוונטי

– רצוי לבוא עם בגדים נוחים

-תלוי בסוג הטיפול ובחומרת המצב

כן, חניה ללא תשלום 

קישורים מהירים

נוחות והקלה - מהצעד הראשון !

חדש ! מדרסי IMS - מדרסים בהתאמה אישית

מוזמנים ליצור עמנו קשר לייעוץ ופרטים נוספים:

Scroll to Top