כאבי ירך

נשמח להיפגש איתכם וליצור תוכנית למסע שלכם לקראת ריפוי והקלה בכאב.

ממה נגרמים כאבי ירך? כמה זמן הם נמשכים? איך מטפלים? עלולים להיות סיבוכים?

האם כאבים חדים במותן מקשים על קימה בבקרים, הליכה במהלך היום, ישיבה לאורך זמן ושכיבה לשכב בלילה?
האם אתה מרגיש לא יציבות וכאב, כאילו אתה עלול ליפול ללא אזהרה? כאבי מפרקי ירך יכולים להפריע ברצינות לחייך, עם זאת, טיפולי פיזיותרפיה יכולים לעזור לשורש הבעיה שלך בבטחה ובנוחות, ללא צורך בתרופות מזיקות או בניתוחים.

מפרק הירך שלך הוא מפרק כדור ושקע הפועל לתמיכה במשקל פלג הגוף העליון, תוך הסתמכות על שרירים ורקמות רבים בכדי לשמור עליו נייד ויציב כך שתוכל לתפקד כראוי. כאב המורגש בירכיים מקורו במפרקים עצמם, אך זה עשוי להיות גם כתוצאה ממצב בסיסי בחלק אחר בגוף.

לדוגמא, המותניים שלך הן חלק משרשרת קינטית, כלומר הן מהוות שילוב של מפרקים נושאי משקל שצריכים לתפקד עם חלקים אחרים בגוף בהרמוניה (כמו הברכיים), על מנת שגופך ותנוחתך יתפקדו כראוי. המשמעות היא שבעוד שאתה מרגיש כאב במותן שלך, הבעיה יכולה למעשה להיות מושרשת בחלק אחר בגופך. לכן בעיה במפרק הברך עשויה להעביר אותות כאב למותניים שלך ולהיפך.
אם חלק אחד מהשרשרת הקינטית יוצא מאיזון, יתכן שיפעל לחץ והידרדרות על חלק אחר.

 מה גורם לכאבי ירך

פגיעות בשימוש יתר, כמו דלקת בגידים ודלקת שרירים כרונית, שכיחות בירכיים מכיוון שהן בשימוש מתמיד. עם זאת, הירכיים עשויות להיפגע גם פגיעות חריפות, כמו נקעים, זנים ועקירה. כאבי ירך יכולים להיות מושפעים גם מכאבים שהופנו מעצב סקיאטי צבט, שכן העצב עובר באזור. חוסר איזון בעמידתך או בהליכתך עלול לגרום ללחצים חריגים ובלאי בטרם עת במותניים, וכתוצאה מכך לתסמינים כואבים או דלקת פרקים .מרפאת מאיו היא מרכז רפואי בעל שם עולמי הפועל בעיר רוצ'סטר במדינת מינסוטה שבארצות הברית קובעת כי פגיעות בסחוס, המכונות קרעים בחזה, הן ספציפיות לכאבי מפרק הירך. עם זאת, פציעות כואבות הגורמות לחוסר יציבות בירכיים יכולות להשפיע גם על חלקים בגוף שנמצאים באותה שרשרת קינטית. לדוגמא, שרירי פלקסום ירך הדוקים ושרירי גלוטאוס מדיוס חלשים יכולים לגרום לירך להסתובב פנימה מבלי שתבינו זאת.

זה יכול לגרום לבעיות כואבות כמו תסמונת חיכוך להקתית איליוטיביאליתגורמים נוספים לכאבי מפרקי הירך יכולים לכלול שברים, בורסיטיס, סרטן מסוים או נמק כלי דם (המכונה גם אוסטונקרוזיס).
 נמק הוא מצב המתרחש כאשר זרימת הדם לעצמות הירך מאטה, וגורמת לרקמות העצם למות. מצב זה קורה לרוב בירכיים ויכול להתפתח כתוצאה מניתוק, שבר או שימוש ארוך טווח בסטרואידים במינון גבוהטיפולי הפיזיותרפיה במרכז לשיקום אורטופדי יכולים לעזור להפחית מאוד את כאבי הירך. במקרים רבים הם יכול אפילו להקל עליו לחלוטין, ולחסוך מכם את הצורך בתרופות שעלולות להזיק או לתקן כירורגי. המטפלים הפיזיותרפיים שלנו במרכז לשיקום יבדקו את המותניים שלך אם יש סימנים להתאמה או נזק מבני, בנוסף לבדיקת עמידתך, תנוחתך, תנועותיך וטווח התנועה שלך.
 לאחר סיום הבדיקה הגופנית, המטפלים שלנו במרכז לשיקום אורטופדי יקבעו עבורכם תוכנית פיזיותרפיה, שמטרתה להקל על המתח והלחץ הלא טבעיים, ונורמליזציה של תפקוד המפרק שלכם .

תקבלו תרגילים ממוקדים המיועדים להקלה על כאבי מפרקי הירך וייצוב רקמות ירך חלשות. התרגילים עשויים להשתנות בהתאם למצבכם. יתכנו גם תרגילים שנועדו לחזק את הליבה, כולל קבוצות שרירי הגב התחתון, קבוצות שרירי הבטן התחתונה או שרירי האגן. תרגילי ליבה מיועדים ליישר את היציבה שלך ולהשוות את עומס המשקל משני צידי גופך. טיפולים ייעודיים נוספים יכולים להתווסף לפי מה שמטפלי הפיזיותרפיה שלנו מוצאים לנכון, כמו טיפולי קרח וחום, טיפול בלייזר, טיפול בעיסוי, או טיפולים אחרים ברקמות רכות המקלות על כאבים ומקדמים את ריפוי רקמות הירך הפגועות.

אם הינך סובל מכאבי ירך, צור קשר עם מרכז לשיקום אורטופדי IMS כדי לקבוע פגישה.
לא משנה כמה הכאב קשה, אנו נעזור לכם להגיע להחלמה במהירות האפשרית.

נוחות והקלה - מהצעד הראשון !

חדש ! מדרסי IMS - מדרסים בהתאמה אישית

שאלות נפוצות

– רצוי להביא חומר רפואי רלוונטי

– רצוי לבוא עם בגדים נוחים

-תלוי בסוג הטיפול ובחומרת המצב

כן, חניה ללא תשלום 

קישורים מהירים

נוחות והקלה - מהצעד הראשון !

חדש ! מדרסי IMS - מדרסים בהתאמה אישית

מוזמנים ליצור עמנו קשר לייעוץ ופרטים נוספים:

Scroll to Top