כאבי גב

נשמח להיפגש איתכם וליצור תוכנית למסע שלכם לקראת ריפוי והקלה בכאב.

מה ההבדל בין כאבי גב כללית לסקיאטיקה?

"כאבי גב" הוא מונח שיכול להיגרם על ידי מערך של מצבים שונים.
 לדוגמה, אתה עלול להיתקל בכאבי גב כתוצאה מיציבות לקויה, תאונת דרכים או פגיעה בהרמת חפצים.
תוכנית הטיפול שהמטפל  שלך במרכז לשיקום האורטופדי מגדיר עבורך, תהיה תלויה באופן שכאב הגב נוצר,
בנוסף למיקומו המדויק של הכאב וההיסטוריה הרפואית שלך בעבר .ניתן לתאר כאבי גב כחריפים, כלומר אם הם קצרי טווח או כרוניים (ארוכי טווח, בדרך כלל נמשכים שלושה חודשים ומעלה). הכאב שאתה חווה יכול להיות מושרש בשרירי הגב שלך או בעצמות שבעמוד השדרה. כאב מורכב עשוי לכלול גם את מערכת העצבים המרכזית שלך.

סיאטיקה

Sciatica  הוא סוג מסוים של כאבי גב. עם זאת, זה מאוד פשוט לאבחן. אנשים הסובלים מסיאטיקה חווים כאבים לאורך העצב הסיאטי שלהם, שהוא העצב הגדול ביותר בגופכם. העצב הסיאטי מתחיל בגב התחתון ואז מתפצל בבסיס עמוד השדרה כדי להתרחב עוד יותר עד הישבן, הרגליים ולבסוף לתחתית כל רגל. העצב הסקיטי יכול להיות "צבט", הגורם לתחושת "ירי", "עוקץ" או "צריבה" בגב התחתון, הישבן, הרגליים או כפות הרגליים.

כיצד מתפתחים כאבי גב וסקיאטיקה?
כאבי גב כלליים מתפתחים בדרך כלל כתוצאה מפציעה. זה יכול לנבוע מתנועות מאומצות חוזרות, כמו למשל להישען פעמים רבות במהלך היום, להרים דברים או טראומה חמורה ופתאומית יותר, כמו תאונת דרכים. מקרים פשוטים עלולים גם הם לגרום לכאב עצום ויכולים להוביל לדיסקיאטיקה. מחלת דיסק ניוונית היא מצב שכיח וכתוצאה מכך כאבי גב אשר יכולים להיגרם כתוצאה מיציבות לקויה או השמנת יתר. הסובלים ממצב זה מדווחים בדרך כלל על כאבים עמומים וכאבים בגב התחתון.

השם הטכני של Sciatica הוא "רדיקולופתיה מותנית." אנשים המפתחים מצב זה הם בדרך כלל בין הגילאים 30-50. סוגים רבים של פגיעות עלולות לגרום להתפתחות של אסקיאטיקה, כולל דלקת פרקים, דרבן עצם, או כל פגיעה אחרת הפוגעת בעצב הסיאטי. זה עשוי לכלול התנגשות הקשורה לספורט, נפילה קשה או משהו המתרחש בהדרגה לאורך זמן באמצעות שימוש יתר, חזרה או "בלאי" כללי.

פנו לעזרה בכאבי גב וסקיאטיקה באמצעות פיזיותרפיה:

כאב גב וסקיאטיקה ניתנים לטיפול לחלוטין באמצעות פיזיותרפיה. הפיזיותרפיסט שלך  במרכז לשיקום אורטופדי IMS ייצור עבורך תוכנית טיפול שתלויה באבחון שלך. השלבים המוקדמים של טיפולי הפיזיותרפיה שלך יתמקדו בהקלה על כאבים, שעשויים לכלול טיפולי קרח וחום, טיפול ידני, תרגילי אור או שיפור ביציבה.

ברגע שתתחיל להשתפר, הפיזיותרפיסט שלך יתרחב בתרגילים ובמתחים שלך, תוך התמקדות בהגדלת כוחך וטווח התנועה שלך. לדוגמא, אירובי מים או 
הידרותרפיה הם צורות נפוצות לטיפול בכאבי גב וסקיאטיקה, מכיוון שמדובר בתרגיל בעל השפעה נמוכה שעדיין מאפשר לכם להישאר פעילים ולהחזיר כוח.

אם אתם סובלים מסיאטיקה, הפיזיותרפיסט שלכם במרכז לשיקום אורטופדי IMS יישום תוכנית טיפול ספציפית לטיפול בעצב הסיאטי ובמבנים מושפעים אחרים. המטרה הכללית של טיפול גופני בכאבי גב וסקיאטיקה היא להקל על כאבים, לשפר את טווח התנועה ולחזק את הגוף, כך שתוכלו לחזור ולעשות את הפעילות היומית הרגילה שלכם מבלי לדאוג לכאבים או לאי נוחות.

אם הינך סובל מכאבי גב או סקליאטיקה, צור קשר עם מרכז לשיקום אורטופדי IMS כדי לקבוע פגישה.
לא משנה כמה הכאב קשה, אנו נעזור לכם להגיע להחלמה במהירות האפשרית.כ

 

נוחות והקלה - מהצעד הראשון !

חדש ! מדרסי IMS - מדרסים בהתאמה אישית

שאלות נפוצות

– רצוי להביא חומר רפואי רלוונטי

– רצוי לבוא עם בגדים נוחים

-תלוי בסוג הטיפול ובחומרת המצב

כן, חניה ללא תשלום 

קישורים מהירים

נוחות והקלה - מהצעד הראשון !

חדש ! מדרסי IMS - מדרסים בהתאמה אישית

מוזמנים ליצור עמנו קשר לייעוץ ופרטים נוספים:

Scroll to Top