כאבי ברך

נשמח להיפגש איתכם וליצור תוכנית למסע שלכם לקראת ריפוי והקלה בכאב.

ממה נגרמים כאבי ברכיים? כמה זמן הם נמשיכים? איך מטפלים ? עלולים להיות סיבוכים?

האם כאבים חדים בברכיים מקשים עליכם לקום בבקרים, להסתובב במהלך היום ולשכב בלילה? האם הברכיים שלך מרגישות לא יציבות וכואבות, כאילו הן עלולות להתפרק מתחתיך ללא אזהרה? כאבי מפרקי ברכיים יכולים להפריע ברצינות לחייך.. עם זאת, טיפולי פיזיותרפיה יכולים לעזור לשורש הבעיה שלך בבטחה ובנוחות, ללא צורך בתרופות מזיקות או בניתוחים.

מדוע יש לי כאבי ברכיים?

הברך שלך היא מפרק צירים, מוגבלת לתנועות קדימה ואחורה. הברכיים מאפשרות לך לעמוד, ללכת, לרוץ ולרקוד בלי ליפול.
כאב המורגש בברכיים עשוי מקורו במפרקים עצמם, אך זה עשוי להיות גם כתוצאה ממצב בסיסי בחלק אחר בגוף.
 לדוגמא, הברכיים שלך הן חלק משרשרת קינטית, כלומר הן מהוות שילוב של מפרקים נושאי משקל שצריכים לתפקד עם חלקים אחרים בגוף בהרמוניה (כמו הירכיים), על מנת שגופך ותנועתך יתפקדו כראוי. המשמעות היא שבעוד שאתה מרגיש כאב בברכיים, הבעיה יכולה למעשה להיות מושרשת בחלק אחר בגופך. אם חלק אחד מהשרשרת הקינטית יוצא מאיזון, יתכן שיפעל לחץ והידרדרות על חלק אחר.

מה גורם לכאבי ברכיים?

פגיעות בשימוש יתר, כמו דלקת בגידים ודלקת שרירים כרונית, שכיחות בברכיים מכיוון שהן בשימוש מתמיד. עם זאת, הברכיים עשויות להיות חשופות גם לפגיעות חריפות, כמו נקעים, זנים ועקירה.
כאבים בברכיים יכולים לקרות גם מכאבים שהופנו מהעצב הסקיאטי, שכן העצב עובר דרך הברכיים. חוסר איזון בעמידתך או בהליכתך עלול לגרום ללחצים חריגים ובלאי מוקדם בברכיים, וכתוצאה מכך לתסמינים כמו כאבים או דלקת מפרקים.תנאים מסוימים עם המותניים עשויים גם להשפיע על כאב המורגש בברכיים, שכן הירכיים הם גם חלק מאותה שרשרת קינטית.
לדוגמא, מרפאת מאיו קובעת כי פגיעות סחוס הידועות כקרעים באזור הברך הינן ספציפיות לכאבי מפרק הירך, ואילו דלקת בשקי הבורסה המכונה "בורסיטיס" היא מצב ספציפי המשפיע על מפרק הברך. עם זאת, פציעות כואבות הגורמות לחוסר יציבות בירכיים יכולות גם להשפיע על הברכיים. שרירי פלקסות הירך הדוקים ושרירי גלוטאוס מדיוס חלשים יכולים לגרום לירך להסתובב פנימה מבלי שתבינו זאת. זה יכול לגרום לבעיות כואבות כמו תסמונת חיכוך הלהקה iliotibial או תסמונת הלחץ patellofemoral,  שכן לחץ מוחל על הברך או על הברך.

פגיעות ב-ACL: 

אולי אחד הגורמים השכיחים (והכואבים ביותר) לכאבי ברכיים הוא פגיעה ב-ACL. הרצועה הצולבת הקדמית (ACL) נמצאת בברך ויכולה להיפצע או להיקרע כאשר היא מפותלת בצורה קשה לא נכון. קרעי ACL נפוצים במיוחד בקרבת ספורטאים, נפוץ אצל אלה שמשתתפים בספורט כמו כדורגל, פוטבול, טניס או סקי במורד. כל ענפי הספורט הללו דורשים עצירות פתאומיות ושינויי כיוון, מה שהופך את הסיכון לפיתול הברך בדרך הלא נכונה ולשמירת פציעת ה-ACL.
פגיעה ב-ACL היא כואבת ומתישה. הסובלים מפציעה מסוג זה חווים בדרך כלל כאבים עזים, נפיחות, תנועה מוגבלת וחוסר יציבות כשמנסים לשאת במשקל. למרבה המזל, שירותי הפיזיותרפיה של הרנדון שלנו יכולים לעזור בטיפול בפגיעת ה- ACLשלך ולספק הקלה נדרשת. על פי ,GetPT1st מחקרים מראים כי ניתן למנוע 26% מהפגיעות ב-ACL ללא מגע על ידי תוכניות אימון ספציפיות." במרכז לשיקום אורטופדי IMS אנו מחויבים לא רק לעזור לך להתאושש מהפציעה שלך ב-ACL, אלא אנו גם יכולים לעזור לך למנוע פגיעות נוספות בעתיד.

איך הפיזיותרפיה תקל על כאבי הברכיים?

פיזיותרפיה יכולה לעזור להפחית במידה רבה את כאבי הברכיים. במקרים רבים היא יכולה אפילו להקל עליו לחלוטין, ולחסוך מכם את הצורך בתרופות שעלולות להזיק או לתקן כירורגי. המטפלים שלנו יבדקו את הברך שלך אם יש סימנים להתאמה או נזק מבני, בנוסף לבדיקת עמידתך, תנוחתך, תנועותיך וטווח התנועה שלך. לאחר סיום הבדיקה הגופנית, הם  יקבעו עבורכם תוכנית פיזיותרפיה, שמטרתה להקל על הלחצים והמתחים הלא טבעיים, ולסדר את תפקוד המפרק שלכם.
תקבלו תרגילים ממוקדים המיועדים להקלה על כאבי מפרקי הברכיים ולייציבות בעיות ברכיים חלשות. התרגילים יישתנו בהתאם למצבכם; לדוגמה, מחקרים הוכיחו כי הסובלים מכאבי ברכיים נוטים להגיב טוב יותר לתרגילים המתמקדים בחיזוק הירכיים והברכיים, במקום להתמקד בברכיים בלבד.

יתכן שתקבלו גם תרגילים שנועדו לחזק את הליבה, כולל קבוצות שרירי הגב התחתון, קבוצות שרירי הבטן התחתונה או שרירי האגן. תרגילי ליבה מיועדים ליישר את היציבות שלך ולהשוות את עומס המשקל משני צידי גופך. טיפולים ייעודיים נוספים עשויים להתווסף ככל שהמטפל בפיזיותרפיה שלנו רואה לנכון, כמו טיפולי קרח וחום, טיפול בלייזר, טיפול בעיסוי או טיפולים אחרים ברקמות רכות המקלות על כאבים ומקדמים את הריפוי של רקמות הברך הפגועות.

ברגע שכאבי הברכיים שלך נשכחו או שהפציעה שלך נרפאה, המטפלים שלנו, ככל הנראה, ימליצו לערוך מספר בדיקות כדי לשער את סיכון הפציעה שלך, כמו מערכת ניקוי שגיאת נחיתה (LESS). זהו מבחן נפילת קפיצה, המשמש לקביעה האם אתה נמצא בסיכון גבוה לקיים פגיעה נוספת ללא קשר למגע עם ACL בעתיד.

צרו קשר עוד היום, כדי לשוחח עם אחד ממטפלי הפיזיותרפיה הייעודיים שלנו, והתחלו בדרך להקלה על כאב לאורך זמן. זה הזמן לנקוט עמדה נגד כאבי הברכיים!

נוחות והקלה - מהצעד הראשון !

חדש ! מדרסי IMS - מדרסים בהתאמה אישית

שאלות נפוצות

– רצוי להביא חומר רפואי רלוונטי

– רצוי לבוא עם בגדים נוחים

-תלוי בסוג הטיפול ובחומרת המצב

כן, חניה ללא תשלום 

קישורים מהירים

נוחות והקלה - מהצעד הראשון !

חדש ! מדרסי IMS - מדרסים בהתאמה אישית

מוזמנים ליצור עמנו קשר לייעוץ ופרטים נוספים:

Scroll to Top